На Херсонщині будуть розводити равликів – в Європі це вважають надзвичайно прибутковим бізнесом

Геліцекультура – так називається бізнес по розведенню равликів. Нова равликова ферма з’явиться на Арабатській стрілці, що на Херсонщині, у 2018 році. Соціальний проект буде реалізовано за підтримки Асоціації “Улитка України”, наразі фахівці організації та інвестори планують розмістити перше підприємство в селі Щасливцеве, повідомляє сайт Вести Геническа.

Соціальна складова проекта – безкоштовне навчання для зацікавлених переселенців, які перебувають в Херсонській області. Крім навчання, їм дадуть “стартовий” матковий матеріал для створення власної равликової ферми, навчать як правильно розводити тварин та допоможуть реалізовувати готову продукцію.

Згідно зі статистикою 2016 року, українські фермери експортували в 7 разів більше равликів, аніж свиного сала, причому обсяги постійно збільшуються. У 2013 році українські виробники експортували 3 тонни молюсків, у 2014 – 58, у 2015- 260, а в 2016 році – близько 400 тонн, повідомляє Асоціація “Улитка України”.

Найбільше равликів полюбляють їсти в Португалії, Іспанії, Італії, але попит перевищує пропозицію. У минулому році країни Європи спожили 150 тисяч тон при потребі 300 тисяч. Бізнес по розведенню равликів тут називають “бізнесом ледачої родини”, адже вся робота хоч і робиться виключно руками, та багато клопоту не завдає. Треба вчасно насипати корм, ввечері – поливати траву та час від часу ловити втікачів, які розповзаються максимум на 3-4 метри від бази.

Сьогодні на ринку України 6 основних гравців, які займаються експортом та вирощуванням равликів. Ніша для родинного бізнесу не зайнята.

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: