Так народжується енергія майбутнього – вітряна електростанція в Ботієво Запорізької області

Ботієвська ВЕС – одна з найбільших вітроелектростанцій у Центральній та Східній Європі.

Нижче – 5 цікавих фактів про наймасштабніший проект відновлювальної енергетики в Україні.

  1. За 20 років роботи ВЕС у Запорізькій області буде зекономлено 35 тон вугілля. Саме стільки використали б на аналогічну кількість виробленої з вугільних енергоблоків енергії. Якби все це вугілля можна було зібрати докупи, вийшла б гора розміром з Говерлу.
  2. Площа поверхні, яку обходять лопасті вітряка, дорівнює одному га. Це – майже футбольне поле. Висота вежі однієї турбіни складає 94 метра, що тільки на 1 метр менше Статуї Свободи у Нью-Йорку. Загальна висота конструкції – 149 метрів, майже Кельнський собор. 
  3. Усю вітрильну електростанцію потужністю 200МВт обслуговують два десятка людей. Для отримання такої ж кількості енергії на українських ТЕС знадобилося б 225 осіб, тобто, в 10 разів більше.
  4. Внесок в екологію вітряків важко недооцінити. Щорічно робота станції дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу приблизно на 730 тисяч тон вуглецю.
  5. У 2012 році запрацювала перша турбина. Загальні інвестиції в проект склали €345 мільйонів, будівництво відбулось завдяки кредиту німецького LandesBank Berlin, який надав € 250 мільйонів під гарантії європейських експортно-кредитних агентств.

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: