Українські парашутисти взяли участь у встановленні світового рекорду

25 жовтня у місті Елой (штат Арізона, США) встановлено новий рекорд світу з парашутного спорту в класі “Великі формації з перебудовою”. 219 спортсменів-парашутистів побудували у вільному падінні задану фігуру та перебудували її у наступну.

Завдання перед командою було таке: у вiльному падiннi створити в повiтрi одну фiгуру, а потiм перебудувати її в iншу. На мiсцевому аеропорті майже тиждень готувалися до iсторичного стрибка.

“Сам стрибок тривав лiченi хвилини, але пiдготовка до нього була масштабною, – каже нам учасник команди й один з авторiв свiтового рекорду Олександр Пелехов. – Це ж не жарти – скоригувати дiї 219 спортсменiв, щоб вони працювали як єдиний механiзм. Ми в Українi  формували фiгури з 25 учасникiв, а тут – 219! Було безлiч тренувань на землi, де ми, пiд палючим сонцем у повному екiпiруваннi, переходили з мiсця на мiсце. Кожен мав зазубрити свою позицiю, час перемiщення i так далi… Потiм були пробнi стрибки. Насправдi масштаб просто вражає. Це ж не лише ми, спортсмени, брали участь у поставленнi цього рекорду, а i пiлоти лiтакiв, якi виводили нас на чiтко задану висоту, i вiдеооператори, якi стрибали з нами й мали чiтко зафiксувати все, що вiдбувається в повiтрi. Щоб потiм суддi могли або зафiксувати цей рекорд, або  не затвердити його. Зрештою, самi суддi були дуже дружньо до нас налаштованi. Вони давали пiдказки, радили, як усе зробити… I от усi разом ми це зробили. Настрiй просто фантастичний!” 

До поставлення цього рекорду задiяли десять лiтакiв,  у яких пiдняли всiх спортсменiв на висоту шiсть тисяч метрiв. Там уже  дуже розрiджене повiтря, тож усi на борту отримали  кисневi маски. Далi по командi парашутисти стали  вистрибувати.   Цiкаво, що першi учасники летiли зi широко розкинутими руками, таким чином вони гальмували своє падiння i давали змогу iншим себе наздогнати. Але навiть так їхня швидкiсть становила 180 — 200 кiлометрiв за годину. Тi, хто наздоганяв формацiю, падали головою донизу, тодi опiр зменшувався, й тiло у вiльному падiннi розганялося майже до 400 кiлометрiв за годину. Кожен мав зайняти своє мiсце у фiгурi та прикрiпитися до партнера. Далi за командою парашутисти вiддалялися вiд формацiї, вiдкривали свiй парашут i приземлялись…

А вже на землi було гучне святкування. I ми теж можемо порадiти, що до нового свiтового рекорду долучилися й українцi!

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: