У Полтаві за три роки утилізували 6,5 тон батарейок

Восени 2017 році виповнилося три роки з початку роботи волонтерської ініціативи “Батарейки, здавайтесь” у Полтаві. Протягом цього часу активісти зібрали на утилізацію 6,5 тон відпрацьованих батарейок, з них близько 4,5 відвезли на склад.

Починаючи з 2014 року активісти встановлювали PET-контейнери в близько 40-ка під’їздах житлових будинків, в основному 9-поверхових. Потім долучились навчальні заклади, державні та комунальні установи, бібліотеки, фотосалони, приватні магазини тощо. На початку збору було небагато батарейок/акумуляторів до 7А/год, але з часом мережа збирала все більше.

Згодом до проекту активно долучилось небайдужі громадяни, які самі вивозили та додатково забирали з попутніх чи найближчих біля них пунктів збору батарейок. На щастя, вони допомагають і зараз.

“За перше півріччя впровадження “Батарейки, здавайтесь” в Полтаві та області ми зібрали приблизно 600 кг. Вже згодом за півріччя громадяни міста збирали до 1000 кг відпрацьованих батарейок/акумуляторів! За три роки процесу збору відпрацьованих батарейок було зібрано приблизно 6500 кг, з них приблизно 4500 кг ми власними силами вивезли на склад в місто Дніпро” – розповідає волонтер Сергій Антоненко.

Наразі активісти мріють побудувати в Україні власний цикл переробки батарейок. Для цього вони створили платформу  та збирають кошти на дослідження та розробку технічної документації та законодавчої ініціативи.

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: