У Волновасі з відходів сільського господарства отримують біогаз

Біогазовий завод відкрили у Донецькій області. Загальна вартість проекту компанії становить 5 мільйонів 400 тисяч євро. З них 4, 2 мільйони євро – кредит Європейського банку реконструкції та розвитку.

Потужність заводу – 1,5 МВт. Наразі очікують на затвердження НКРЄ “зеленого тарифу”.

“Ми переробляємо відходи сільського господарства і отримуємо додатковий прибуток на переробці. Другий аспект унікальності в тому, що ми виробляємо електричну енергію. Шляхом анаеробного бродіння ці відходи зброджуються, з них отримуємо метан. Потім метан спалюємо у конвекційній установці та виробляємо електричну енергію. Її потім продаємо за зеленим тарифом”, − розповів директор біогазового заводу заводу ПАТ “Екопрод” Антон Бишок.

На базі біогазового заводу створили спеціалізовану лабораторію. Там контролюють якість питної води, кондицію сировини, а також всі параметри технологічного процесу.

“Ця лабораторія має стати першою в Україні сертифікованою лабораторією, що забезпечить перевірку якості технологічного процесу біогазового виробництва для нашого підприємства та для нових компаній України”, − пояснив начальник відділу сертифікації та якості продукції ПрАТ “Екопрод” Сергій Коваль. За його словами, у лабораторії також можуть виготовлятися нові субстрати біогазового виробництва.

Відновлюваним джерелом енергії на цьому заводі є солома та пожнивні залишки, лушпиння соняшнику, відходи від очищення насіння, вторинна сировина олійного цеху і навіть гній на фермах – всього 40 тисяч тонн на рік. Процедура переробки не передбачає жодного кілограма відходів. Навіть біомаса, що перебродила, стане цінним біодобривом, до складу якого входять азот, калій, фосфор і мікроелементи.

Зазначається, що на сьогодні в Україні працює лише кілька біогазових заводів. Аналогічних підприємств в Донецькій області більше немає.

Крім електроенергії, підприємство вироблятиме добрива.

Детальніше дивіться в сюжеті телеканалу ДоТБ

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: