“Битва різьбярів” відбудеться у листопаді на Рахівщині

9–11 листопада в смт Великий Бичків, що на Рахівщині, відбудеться яскраве дійство – перший в Україні відкритий фестиваль-змагання “Битва різьбярів”.

У програмі заходу не тільки змагання професійних різьбярів, але й створення туристичної родзинки краю – Алеї різьби, а також майстер-класи з різьби по дереву, ярмарок, виставка та ще багато цікавих конкурсів і сюрпризів. Проводитимуть змагання на території Великобичківської школи-інтернату.

“Протягом двох днів різьбярі із Західної України: Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини – будуть створювати єдину Алею різьби. Кожен майстер матиме своє дерево, у якому зможе увіковічити свій талант. 9 листопада відбудуться офіційне відкриття заходу, змагання, а відтак нагородження і концертна програма. Наразі вже встигло зареєструватися близько 20 учасників”, – розповів депутат Рахівської районної ради Юрій Сас.

За словами директора Великобичківської школи-інтернату Лілії Ільчук, ідея проведення «Битви різьбярів» зародилася саме тоді, коли постало питання щодо спилювання алеї старих дерев на території навчального закладу.

Так вирішили поєднати приємне з корисним.

“Сподіваємося, такий захід матиме для дітей великий стимул у реалізації себе в житті. Він покаже, що нам потрібні не тільки юристи та економісти, але й творчі люди, які вміють вдихати у мертві дерева живу душу, – різьбярі. Якщо захід буде позитивним, то він отримає продовження в наступні роки”, – зазначила пані Ліля.

Великий Бичків – це справжній центр різьбярства. Саме тут живуть і працюють знамениті на всю країну майстри з художньої обробки дерева.

“Мрії здійснюються, – ділиться учасник заходу, різьбяр Микола Глеба. – Увіковічити свої роботи на першій у світі Алеї різьби – це дуже класно! Тим паче, що саме на таких заходах зустрічаєшся зі своїми однодумцями, обмінюєшся досвідом”.

Як наголошують організатори фестивалю, його основна мета – відродження та популяризація різьбярства. Привернення уваги молоді, яка шаленими темпами від’їжджає на заробітки, до справи, котру можна розвивати й на цьому непогано заробляти. Натхненники заходу переконані, що Алея різьбярства, яка стане результатом фестивалю-змагання, неодмінно притягуватиме туристів на мальовничу Рахівщину.

Джерело :

Tyachiv News

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: