У Житомирі відкрили пам’ятник Олегу Ольжичу

“Держава не твориться в будуччині, держава будується нині”

“Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться уже ніяких фізичних ударів”.

Ці слова належать видатному поету, політичному діячу, археологу, Почесному громадянину міста Олегу Ольжичу, на честь якого у Житомирі відкрили перший в Україні та світі пам’ятник і сквер.

Представники міської та обласної влади, духовенства, депутати обласної ради, громадськість зібралися цього дня, аби віддати належну шану людині, яка є героєм і символом української нації.

Представники духовенства, після відкриття пам’ятника, освятили його, а усі присутні вшанували пам’ять українського героя покладанням квітів.

Довідка

Олег Ольжич (справжнє ім’я і прізвище Олег Кандиба) – син поета Олександра Олеся, народився 21 липня 1907 року у Житомирі. У 1923 році сім’я Кандиб емігрувала. Олег Ольжич навчався у Карловому університеті у Празі, спеціалізувався на історії, зокрема, археології. Здобув світове визнання своїми дослідженнями пам’яток Трипільської культури. З початку 30-х років стає відомим як поет. У 30-х роках Олег Ольжич присвячує себе українській національній визвольній боротьбі, вступає в ОУН. У травні 1944 року Ольжича за підпільну антинімецьку діяльність було заарештовано у Львові, а у червні закатовано у в’язниці у Саксенгаузені.

Будь ласка, допоможіть нам стати більш грамотними! Якщо побачите помилку, виділіть її та натисність Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: